Jaké plavecké pomůcky vybrat?

Pokud máte v plánu plavání s miminkem nebo chcete naučit plavat vaše děti, z naší nabídky pomůcek pro začínající plavce si určitě vyberete.

Pro BATOLATA se nejvíce hodí  plovák (rybička) , který malé tělíčko krásně obejme. Můžete doplnit nadlehčovacími kroužky nebo nadlehčovacími rukávky. 

Pokud s dítětem navštěvujete plavecké kurzy a je už zvyklé na nadlehčovací kroužky, volba je jasná. Pořiďte mu stejnou pomůcku, na kterou je zvyklé. Pokud začínáte sami, jsou lepší volbou nadlehčovací rukávky. Dítěti je obtočíte kolem ruky a jednoduše upevníte suchým zipem. Dítě je nedokáže samo sundat. My určitě doporučujeme nadlehčovací rukávky jako bezpečnější variantu pro Vaše dítě. Navíc jsou rukávky „rostoucí“. Lze upravit jejich délku pomocí suchého zipu podle obvodu ruky dítěte.

    

Pro ZAČÍNAJÍCÍ PLAVÁČKY je nejlepší  kombinace plavecký pásek, který nadlehčuje střed těla + nadlehčovací rukávky nebo nadlehčovací kroužky, které nadlehčují horní část těla.

Nadlehčit i horní část těla je důležité, aby se hlavička nedostala nekontrolovatelně pod vodu.  Vše můžete doplnit plaveckými deskami, kterých se děti přidržují, později mohou sloužit k výuce splývání. 

 

PLOVÁK (RYBIČKA)

Plovák je vhodný pro ty nejmenší. Plovák patří kolem těla, napomáhá k výuce plavání. Ideální kombinovat s nadlehčovacími kroužky a rukávky. U větších dětí můžete plovák nahradit plavecké desky.

.
.
.
.

PLAVECKÝ PÁS

Plavecký pás vybírejte podle váhy a věku malého plavce. Plavecký pás je složen z dílků, které je možné kdykoli ubírat nebo přidávat. Platí , že čím více dílku na pásu, tím větší zatížení pás snese. Pásek se zapíná na sponu, která je  posuvná. Díky tomu lze pásek upravit dle obvodu pasu dítěte.  

Umístění plaveckého pásu: plavecký pás se upíná do pasu dítěte. Hranoly pásu jsou umístěny dle potřeby – při plavání na bříšku jsou hranoly umístěny na záda dítěte, při plavání na zádech jsou hranoly umístěny na bříšku dítěte.

Doporučujeme kombinaci plaveckého pásku s nadlehčovacími kroužky nebo s rukávky.

 

Pás medvídek = pro děti 0-3 roky

Pás 600 = pro děti 0-3 roky

Pás 1000 = pro děti 3-6 let 

  

.
.
.
.

PLAVECKÉ DESKY

Plavecké desky jsou skvělou pomůckou při výuce plavání dětí. Malé děti určitě zaujmou zajímavé tvary a barvy plavacích desek. Plavecké desky jsou vhodné při prvních pokusech o splývání.

 

.
.
.
.

NADLEHČOVACÍ RUKÁVKY

V naší nabídce najdete nadlehčovací rukávky pěnové i nafukovací. Každé mají své výhody. Záleží na vašich preferencích. Pěnové se nemusí neustále nafukovat, nehrozí propíchnutí, dobře se utahují dle potřeby na suchý zip,  jejich velikost si tak jednoduše upravíte podle ručičky dítěte. Jsou tedy rostoucí. 

Doporučujeme kombinaci rukávků s plaveckým pásem.

.
.
.
.

NADLEHČOVACÍ KROUŽKY

Nadlehčovací kroužky skvěle nahrazují plavecké rukávky. Je  Ideální, pokud jsou na ně děti zvyklé např. z plaveckých kroužků. 
Jsou určené pro výuku plavání dětí i pro dovádění ve vodě. Nadlehčovací kroužky se snadno nasazují, nemusí se nafukovat.  

K dostání ve dvou rozměrech - kroužky BABY s otvorem pro ruku 60 mm a kroužky KLASIK s otvorem pro ruku 75 mm.

Pokud se obáváte, že se dítěti mohou kroužky svléknout, volte raději nadlehčovací rukávky.

Doporučujeme kombinaci kroužků s plaveckým pásem.

 

.
.
.
.

PLAVECKÉ VESTY

V nabídce  máme plavecké vesty ve dvou velikostech - batole a předškolák. Jde o osvědčené a fungující pomůcky pro výuku plavání. Plavecké vesty jsou certifikované. Plavecká vesta je plavecká pomůcka určená k výuce plavání a hraní ve vodě pod dozorem dospělé osoby. NENÍ TO ZÁCHRANNÁ VESTA.

1) Plavecké vesty BATOLE

Vesta pro batolecí věk (0-2 roky).

Šířka vesty: 20cm, výška vesty: 30cm, délka popruhů v pase: 85cm ,délka popruhu mezi nohy: 35cm.

2) Plavecké vesty PŘEDŠKOLÁK

Vesta pro předškolní  věk (2-5 let).

Šířka vesty: 26cm, výška vesty: 33cm, délka popruhů v pase: 105cm ,délka popruhu mezi nohy: 45cm.

VESTY jsou z jednobarevného materiálu v síle 27mm.

Popruhy jsou lehce upravitelné dle potřeb dítěte. Vždy se ujistěte, že je popruh zapnutý i mezi nožkami (brání vyklouznutí dítěte z vesty).

.
.
.
.