Příroda do kapsy - Ryby našich vod

Sada originálních karet s ručně malovanými obrázky ryb, které žijí v našich vodách. Sada obsahuje 28 karet s 25 druhy ryb.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
17.7.2024
Možnosti doručení
Kód: 585
289 Kč
Příroda do kapsy - Ryby našich vod
585 ryby 2
Česká značka

Seznamte se společně s Vašimi dětmi s rybími obyvateli našich rybníků a řek! Tyto karty vám to velmi usnadní, protože děti s nimi velmi rády pracují. Mohou si je hezky rozložit kolem sebe a ryby mezi sebou porovnávat. Z kartiček se dozvíte mnoho zajímavých informací o tom kde a jak různé ryby žijí, podle čeho je nejlépe rozeznáte od ostatních druhů a také různé zajímavosti. Zjistíte tak například, která ryba si ráda pochutná na ovoci nebo třeba, která může při obraně vajíček napadnout i psa. 

Karty jsou vymyšlené tak, aby byly zajímavé i pro začínající rybáře. V textu se začínající rybář mimo jiné dočte, jakým způsobem se daná ryba nejčastěji loví a v okénku pro rybáře najde informace, které by měl každý rybář znát, jako je např. nejmenší lovná míra nebo třeba doba hájení jednotlivých druhů ryb.

Karty jsou velmi vhodné také pro na základní škole a ve školkáchSoubor karet obsahuje 28 karet s ručně malovanými obrázky 25 druhů ryb, které u nás žijí.  

PROČ TYTO KARTY CHTÍT?

♥ Na kartách jsou originální ručně malované obrázky.

 ♥ Děti raději pracují s kartami než s atlasem, mohou si tak např. poskládat karty vedle sebe a ryby mezi sebou porovnávat.

♥ Kartičky jsou skvělé i jako dekorace (stačí je zavěsit na šňůrku pomocí drobných kolíčků).

♥ Karty jsou vyrobené z kvalitních materiálů a jsou dodávány v bavlněném pytlíku, který je perfektně chrání při výletech do přírody (pytlík je šitý na míru rodinné dílně v České republice). 

♥ Jedná se o ekologicky šetrný výrobek.

 

JEDINEČNÝ OBSAH KARET

Všechny obrázky na kartách jsou ručně malované. Na přední straně není uveden název druhu. Díky tomu si lze velice jednoduše procvičovat znalost jednotlivých druhů, správné jméno odhalíme jednoduchým otočením kartičky. V neposlední řadě jsou kartičky krásné i pro vystavení u vás doma.

IDEÁLNÍ FORMÁT, VELIKOST A POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Karty mají velikost 105x148mm, tedy formát A6. Tento formát je dostatečně velký, aby na něm byly patrné všechny důležité detaily. Zároveň je ideálně skladný pro to, aby se karty daly nosit všude s sebou, vejdou se i do toho nejmenšího batůžku.

Karty mají zakulacené rohy, takže se s nimi dobře pracuje a rožky se neohýbají. Navíc byl pro jejich výrobu použit křídový papír o gramáži 350g/m2, což spolu s povrchovou laminací podstatně zvyšuje jejich odolnost.

PRAKTICKÝ PYTLÍČEK 

Kartičky jsou dodávány v plátěném pytlíčku, který je neocenitelný pokud chceme vzít karty s sebou do přírody. Nemusíme se tak bát, že se nám karty poškodí, když je dáme do batohu spolu s ostatními důležitými věcmi. Pokud chceme mít karty neustále při ruce, stačí přidat karabinku a můžeme karty připnout jednoduše na batoh. Díky pytlíčku se nemusíme bát, že je cestou někde poškodíme. 

Pytlíček je vyroben v České republice v rodinné dílně. Materiálem pytlíčku je 100% bavlna. Všechny švy jsou krásně začištěné a lze jej samozřejmě prát (podle pracích symbolů uvedených na štítku uvnitř pytlíčku). Může vám tak sloužit opravdu hodně dlouho.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

MOJÍ INSPIRACÍ JE PŘÍRODA

Jmenuji se Jana Posslová a tvořím pod značkou Příroda do kapsy. Zabývám se tvorbou karet a jiných materiálů, které pomáhají dětem i dospělým dozvědět se o přírodě co nejvíce.

Příroda kolem nás mě fascinovala už od dětství. Vždycky jsem chtěla všechno vědět a všechno znát, často jsem se ale nedozvěděla dost…

A tak to přirozeně dospělo k tomu, že když jsem vyrostla, začala jsem studovat obor, kde se o přírodě dozvíte opravdu hodně. Pak jsem ale zjistila, že stále jde jít ještě hlouběji a na řadu přišlo studium dalšího oboru – tentokrát botaniky, která mě úplně pohltila. Nakonec jsem se nezastavila, dokud jsem nedosáhla nejvyšší možné mety ve vzdělání u nás a nezavršila svá studia doktorským titulem.

Mnoho času při studiích jsem se věnovala také předávání svých znalostí a zkušeností ostatním, ať už to byla výuka na vysoké škole nebo výuka zážitkových programů o přírodě pro školkové děti nebo seniory.

CO MĚ NA TOM ÚPLNĚ NEJVÍC BAVÍ?

Vždycky mě bavilo tvořit něco vlastníma rukama a zároveň ukazovat lidem v mém okolí jak fascinující je příroda. Většina obrázků, které používám je ručně namalována s pomocí akvarelu.  Akvarelová technika je krásná a přírodu je možné zachytit velmi detailně a přesně.

Mám ráda kvalitní a přitom krásné věci. Ráda si hraji s designem produktů a vše do detailů promýšlím.

Přiznám se, že jsem tak trochu perfekcionista a tak i pytlíčky, do kterých své výrobky vkládám, jsou vyladěné do detailu. Jsou v souladu s šetrným přístupem k přírodě, o který se neustále snažím. Jsou bavlněné a jsou vyráběny v chráněné dílně v České republice, nemusí tak cestovat přes půlku světa, než se dostanou do vašeho batůžku.

Pojďte se mnou prozkoumat fascinující přírodu ve vašem okolí!